Wedstrijdverslag Jeugd

Columbia 16-1 wint thuis van WSV maar wedstrijd eindigt met enorme domper

Zaterdag 7 feb stond voor ons de 2de wedstrijd in fase 3 op het programma, thuis tegen WSV.
De wedstrijd tussen de bijen en de stieren neemt altijd wat extra met zich mee maar dat het zo beladen zou zijn als afgelopen zaterdag heeft niemand van te voren kunnen bedenken.

Om 15.00 klonk het eerste fluitsignaal en begonnen de geel/zwarten gelijk goed aan de wedstrijd en was de focus om goed spel op de mat te leggen direct zichtbaar.
Het goede begin wierp gelijk zijn vruchten af, want na 5 min brachten we de stand al op 1-0 door een geweldige goal van onze centrale middenvelder die verwoestend uithaalde en het net liet bollen.
Na deze openingstreffer bleef Columbia goed vanuit de organisatie spelen en werd WSV nagenoeg niet gevaarlijk op een paar standaardsituaties na, maar ook deze werden vakkundig geneutraliseerd door het goede blok van onze geel/zwarte strijders.
In het vervolg van 1ste helft werden er bij vlagen behoorlijke overtredingen gemaakt die niks met voetballen te maken heeft.
De leidsman die verder goed floot was hierin dan weer niet daadkrachtig genoeg en dus werd de wedstrijd steeds iets harder qua spel.
Na 40 min voetbal was het tijd voor een adempauze en zochten beide teams even de kleedkamer op.

In de rust gaven wij onze spelers aan dat we ons net als de 1ste helft moesten blijven focussen op ons goede spel en vanuit de taken moesten blijven spelen.
Ook vanuit de groep werd duidelijk dat we er goed in zaten en dat vast moesten houden.

2de helft,

In de 2de helft begonnen wij dan ook weer goed en hadden we de controle over de wedstrijd, WSV dat wel wilde maar niet kon kreeg het lastiger en lastiger om er door te komen.
Columbia dat geduldig speelde zag het geduld ook snel naar rust beloond en brachten we de stand na een goede uitgespeelde aanval op 2-0.
Deze 2-0 zorgde voor een rode lap bij de stieren en was er vanuit hun kant geen enkele intentie meer om te willen voetballen.
De bijen bleven gewoon hun ding doen en dat was de wedstrijd controleren en opzoek te blijven gaan naar meer.
En meer werd het want een kwartier voor het einde kon ook de 3de Columbia goal worden bijgeschreven 3-0 dus.
Na deze treffer werd het opeens een hele vervelende middag en gingen we van euforie naar mineur.
Onze linksbuiten die goed in de bal kwam rond de 16 en in zijn aanname de versnelling erop wou zetten werd ongehoord en onbesuisd tegen de grasmat gewerkt en kreeg een enorme tik van achter te verwerken.
Bij het aankomen voor verzorging zagen we meteen dat het echt foute boel was en zagen we dat de knieschijf op een plek zat waar deze niet thuishoort.
De wedstrijd werd tijdelijk stilgelegd en hebben we samen met de ass. trainer van WSV onze speler kunnen stabiliseren en per brancard van het veld kunnen dragen.
Grote dank ook naar deze ass. trainer toe(grote klasse).
Onderweg naar het sponsorhome was de ambulance al gebeld en moesten we afwachten wat er met onze speler verder ging gebeuren.
Maar ook ging de wedstrijd weer door voor het laatste deel.
Hierin zagen we bij een groot aantal spelers dat we deze wedstrijd naar een goed einde wilde brengen maar ook zagen we dat ze wat aangedaan waren door het voorval met onze speler.
Helaas toonde het overgrote deel van onze tegenstander weinig respect en monde de wedstrijd uit in een strijd op het veld die je niet wil zien.
Na dat de rust was wedergekeerd hebben we met de ass. trainer van WSV de juiste beslissing gemaakt om de wedstrijd af te laten fluiten, want met nog een minuut of 6 op de klok was de wedstrijd toch al gespeeld.
Heel fijn dat deze man op deze manier handelde en samen met ons op 1 lijn zat.

Helaas werd later ook duidelijk dat de knieschijf van onze speler nog niet goed zat en door werd gestuurd naar de spoedeisende hulp waar er foto’s gemaakt moesten worden.
Al snel werd duidelijk dat het helemaal mis was en dat er buiten de knieschijf ook een behoorlijke breuk net onder de knie zat met een operatie tot gevolg.
Het heeft bij ons als begeleiding, spelers en alle betrokken een enorme impact gegeven.
Op zondag 8 feb is onze speler dan ook geopereerd en zal het een lang heel lang proces worden om weer fit te worden.
Maar we gaan er alles aan doen om sterker terug te komen.
Ook al is dat pas over 8 tot 12 maanden.
Een Columbiaan komt namelijk altijd terug en zullen nooit opgeven.

We wensen de speler van ons dan ook heel veel beterschap toe en een voorspoedig en goed herstel.
Stay positive and come back stronger.

Dinsdag zullen we even bij elkaar komen om de wedstrijd te bespreken.
En gaan we ons daarna weer voorbereiden op de eerst volgende wedstrijd in de beker uit tegen Sp Teuge op zaterdag 21 feb.

Sportieve groet,
Begeleiding Columbia 16-1

Deel dit artikel via: